V srdci Moravského krasu

Užijte si krásu přírody v každém ročním období!

Více...

Svatba na Olbergu

Prožijte Váš svatební den a nezapomenutelnou svatbu na hotelu Olberg

Více...

Dovolená, byť jenom krátká, nemusí být nutně vždy jenom nicneděláním, povalováním se nebo klidným relaxováním, podobným „gaučingu“. Vyznavači aktivního a sportovního oddechu, posléze i milovníci adrenalinových sportů by mohli vyprávět. Zažít vzrušení a pocity něčeho nového, neopakovatelného, jedinečného může být zvláštním druhem relaxu. I v Moravském krasu se najde spousta námětů a tipů na takové rekreování, a vůbec nemusíte rovnou skákat bungee jumping.

Všechno mít na dosah

V mnoha městech a obcích tohoto krasového území lze nalézt udržovaná a vyhledávaná sportoviště, hřiště na squash, tenis, fotbal, baseball, florbal, házenou, bowling. Turisty lákají také nově zbudované stezky pro in-line sport, horská kola, cyklistiku, výstupy do hor. Přestože plavání není právě tím správným adrenalinem, pak vodáctví a plavba na lodičkách by už leckoho mohla uspokojit. Známé dračí lodě nebo závody na rychlostních motorových člunech nabízejí Jedovnice, kde se nachází velký rybník Olšovec.

Adrenalin v jeskyních

Spletitá síť jeskynních systémů je zas ideální pro speleosport a speleoart, u čehož se nikdo zajisté nudit nebude a zvýšená hladina adrenalinu při bádání pod zemí je jistá. Dalším možným zpestřením pobytu v Moravském krasu je horolezectví, zdolávání menších skalních útvarů a překážek, jízda na koních, lety balonem či rogalem - a expedice za dobrodružstvím může začít.

Zima v Moravském krasu

Pro mnohé je nejkrásnějším obdobím jiskřivě mrazivá zima, která ani v krasové oblasti nenechá nikoho zahálet. Četnými tratěmi pro běžky je mírně kopcovitý terén přímo zasycen, ale nechybí také větší svahy pro lyžaře (Hořice u Blanska, Olešnice na Moravě). Zavítat do míst jihomoravské Drahanské vrchoviny a jejího okolí tedy mohou turisté kdykoli v roce, všechna roční období jsou zde krásná a nezapomenutelných prožitků bude víc než dost.

"Úroveň pokojů je vynikající a velmi příjemné prostředí. Vše pro práci a odpočinek od wifi po postel na úrovni. Poměr ceny/výkon je ve srovnání s jinými ubytovacími zařízeními nadstandardní a vřele doporučuji stejně tak jako se při služebních cestách do této lokality velmi rád vrátím."

Miroslav Cába

"Pobyt se nám velice líbil. Vybavení bylo moderní a personál příjemný. Velice praktické bylo, že hotel má vlastní restauraci, proto není nutné hledat, kde bychom si dali večeři. Velice bych vyzdvihla snídani, nejdříve jsme si vybírali z cca 5 jídel (míchaná vajíčka, párky, palačinky..), dále jsem měli na výběr káfu či čaj a k tomu jsme ještě dostali dostatek pečiva s máslíčky, marmeládou, medem a paštikou."

Markéta

"Velmi pěkný a vkusně zařízený hotel, s výbornou obsluhou a službami, opravdu příjemné překvapení v tak klidném místě. Vřele doporučujeme...jako výchozí základna pro výlety do okolí."

František Musil

Kontakt

Restaurace a hotel Olberg
Olomučany 58
679 03 Olomučany
HOTEL: +420 734 446 291
RESTAURACE: +420 734 440 088
olberg@olberg.cz
restaurace@olberg.cz

facebookyoutube

Hotel Olberg v Olomoučanech hodnocení