Hotel Olberg – moderní ubytování v Moravském krasu

Hotel Olberg najdete na okraji chráněné krajinné oblasti Moravský kras v klidné obci Olomučany čtyři kilometry od města Blanska.

Dle záznamu v obecní kronice byl objekt restaurace a hotelu postaven někdy před rokem 1880 rodinou Kadrmanových, která ve svém domě č.p. 58 provozovala hostinec a později budovu rozšířila o taneční sál.

Hostinec byl významným společenským místem obce a během následujích třiceti let zde vzniklo mnoho spolků, například čtenářsko-pěvecký spolek Svatopluk s knihovnou, včelařský spolek nebo spolek Raiffeisenka, jež sloužil jako záložna, a který společně s Občanskou záložnou v roce 1943 vytvořil Hospodářskou záložnu.

V kronice se dále píše: Dne 3.10.1946 za veliké účasti občanstva byl pohřben na zdejším hřbitově hostinský Karel Kadrman ve stáří 72 let. Zesnulý již od svého mládí byl velmi činným ve zdejším hasičském sboru, byl spoluzakladatelem 1. záložny v obci „Raiffeisenka“. Byl členem čes. strany lidové, kterou pro celou řadu let zastupoval v obci. Byl v zastupitelstvu, obecní radě a jiných sborech obecních. Byl též členem místní kostelní jednoty a výboru pro postavení kostela. Zesnulý byl povahy dobré.

Inspirováni povahou hostinského Kadrmana jsme si dali za cíl poskytovat našim hostům maximální pohodlí, aby si odpočinuli od svých každodenních životů, načerpali energii a odjížděli s novými zážitky.

Chceme být místem, kde nadále vznikají nové myšlenky a projekty, ať už pro Vaši firmu, domácnost nebo životní cestu.

Místem, kde se lidé potkávají a především, kam se rádi vracejí.

A jak vznikl název Olberg? Je odvozen od názvu obce Olomučany, kde se hotel a restaurace nachází, a Starého hradu zvaného v některých knihách WildenBERG. Znak v logu Olberg znázorňuje býka v jeskyni Býčí skála, jež se nachází jen pár minut jízdy od hotelu.