V srdci Moravského krasu

Užijte si krásu přírody v každém ročním období!

Více...

U nás myslíme na ostatní a dodržujeme zásady 3R.
Cítit se bezpečně je naší společnou zodpovědností.
Přejeme Vám pobyt plný radosti

Užijte si u nás skvělý relax

Přijďte k nám načerpat novou energii

Více...

Ani dětské veřejnosti není jeskynní území Moravského krasu neznámé. Znají ho nejenom z učebnic zeměpisu, ze školních výletů, ale i z mnoha příjemných akcí a aktivit. Nechodí se do Moravského krasu pouze učit a bavit, ale každoročně ho pomáhají také uklízet, což se stalo již tradicí, související s Dnem Země.

Cestování s dětmi po Moravském krasu

Dobrým počinem je pro děti určená a specielně vytvoření síť cyklostezek, což vítají rodiny s malými dětmi. Bezpečně projet územím tak mohou i s dětskými cyklovozíky, protože plánovaná trať je nenáročná a úměrná věku i schopnostem malých cyklistů. Zábavou spojenou s poznáváním je také pohodlná jízda ekologickým vláčkem, který jako jediný dopravní prostředek smí na chráněná místa v krasu.

Akce pro děti v krasu

Dětem bývají také určeny námětové zábavně vědecké programy, např. před Býčí skálou, v jeskyni Výpustek, v Kateřinské jeskyni atd. Akce u příležitosti Mezinárodního dne dětí zvou na netradiční prohlídky či tematické a jiné prohlídky (Čarodějnický slet, Pohádková jeskyně apod.). V poslední době se stala oblíbenou také Geocachingová hra se Šnekem Krasíkem, stejně jako Putování se šnekem Krasíkem, který se tradičně vydává spolu s dětmi

Pohádkovým královstvím za dobrodružstvím. Nové trasy, všechny úkoly a tajenky, včetně organizace a zastřešení celé akce, připravují pro dětskou veřejnost MAS Moravský kras. Na vítěze, poctivé a úspěšné “lovce kešek“, čekají pak hodnotné odměny, které však nevynahradí celou řadu veselých nečekaných zážitků a dobrodružství. Dlužno podotknout, že se zúčastnění podívají právě na méně známá, avšak nikoliv méně atraktivní místa v Moravském krasu.

Zábavnou formou poznáváme svoji vlast Mimoškolní aktivity jsou vyhledávanými pro řadu rodin a skupin s dětmi, které rozhodně netráví čas nicneděláním a nuděním se doma. Ti, co neznali šneka Krasíka z pohádkové knížky, se brzy vydávají na jeho výlety a sledují všechny nové další pořádané trasy. S pomocí kresleného kamaráda tak poznávají přírodu, krásy naší vlasti a učí se je chránit.

"Úroveň pokojů je vynikající a velmi příjemné prostředí. Vše pro práci a odpočinek od wifi po postel na úrovni. Poměr ceny/výkon je ve srovnání s jinými ubytovacími zařízeními nadstandardní a vřele doporučuji stejně tak jako se při služebních cestách do této lokality velmi rád vrátím."

Miroslav Cába

"Pobyt se nám velice líbil. Vybavení bylo moderní a personál příjemný. Velice praktické bylo, že hotel má vlastní restauraci, proto není nutné hledat, kde bychom si dali večeři. Velice bych vyzdvihla snídani, nejdříve jsme si vybírali z cca 5 jídel (míchaná vajíčka, párky, palačinky..), dále jsem měli na výběr káfu či čaj a k tomu jsme ještě dostali dostatek pečiva s máslíčky, marmeládou, medem a paštikou."

Markéta

"Velmi pěkný a vkusně zařízený hotel, s výbornou obsluhou a službami, opravdu příjemné překvapení v tak klidném místě. Vřele doporučujeme...jako výchozí základna pro výlety do okolí."

František Musil

Kontakt

Restaurace a hotel Olberg
Olomučany 58
679 03 Olomučany
HOTEL: +420 734 446 291
RESTAURACE: +420 734 440 088
olberg@olberg.cz
restaurace@olberg.cz

facebookyoutube

Hotel Olberg v Olomoučanech hodnocení