V srdci Moravského krasu

Užijte si krásu přírody v každém ročním období!

Více...

U nás myslíme na ostatní a dodržujeme zásady 3R.
Cítit se bezpečně je naší společnou zodpovědností.
Přejeme Vám pobyt plný radosti

Užijte si u nás skvělý relax

Přijďte k nám načerpat novou energii

Více...

S návštěvou regionu Moravský kras jsou spjaty, jak jinak, jeskyně a propast Macocha. Svézt se ekovláčkem, vystoupat lanovkou na můstky nebo se pokochat okolní přenádhernou přírodou ale nestačí. Zvláště když v blízkém okolí je toho ještě tolik, co turisté ze vzdálených oblastí nemohou jen tak minout.

Co by kamenem dohodil

Vybraný region se nachází nedaleko měst, která jsou atraktivními centry nejenom pro turisty. Blízké Brno je plné nádherných památek, architektonických skvostů a zajímavostí, proto nenavštívit je by bylo hříchem. Jeden pak neví, kam se vypravit nejdříve – hrad Špilberk a kasematy, Stará radnice, Kostel sv. Jakuba, Kapucínský kostel s kryptou, Petrov, vila Tugendhat, Náměstí svobody s Domem pánů z Lipé, Domem u čtyř mamlasů a novorenesančním skvostem s názvem Kleinův dům, morový sloup. Dalšími zajímavými náměty může být návštěva ZOO, přehrady, výstaviště.

Města s historií

Menšími, ale neméně atraktivními městy jsou Adamov (Stará huť, Nový hrad, Švýcárna, Býčí skála, Josefovské údolí, Výpustek), Kunštát (zámek, hrnčířská a keramická tradice, jeskyně Rudka), Boskovice ( zámek, zřícenina hradu, židovská čtvrť, Westernové městečko). Zámky s překrásnými zahradami či parkem lze nalézt také v Rájci- Jestřebí, Lysicích, Blansku, Letovicích. Pro koho nehraje roli větší vzdálenost, může se zajet kochat nádherou Lednicko – valtického areálu, poznat Slavkov u Brna, jehož proslavila známá bitva tří císařů, prohlédnout si Pivovar v Černé Hoře a občerstvit se v hotelu Sladovna s moderním welnes centrem, navštívit Kroměříž s nádherným zámkem, zahradami, náměstím nebo vzdálenější Olomouc s unikátním historickým jádrem a mnoha národními kulturními památkami.

Vlakem, autem, na kole či pěšky

Celá oblast jižní Moravy, kterou Moravský kras vyzdvihl na první příčky v žebříčku turistického zájmu, je protkána stezkami a cyklostezkami, jejichž mapky mohou zájemci získat v informačních kancelářích větších měst. Návštěva a poznávání této překrásné oblasti tak může být třešničkou na dortu nejedné nezapomenutelné a zážitkové dovolené.

"Úroveň pokojů je vynikající a velmi příjemné prostředí. Vše pro práci a odpočinek od wifi po postel na úrovni. Poměr ceny/výkon je ve srovnání s jinými ubytovacími zařízeními nadstandardní a vřele doporučuji stejně tak jako se při služebních cestách do této lokality velmi rád vrátím."

Miroslav Cába

"Pobyt se nám velice líbil. Vybavení bylo moderní a personál příjemný. Velice praktické bylo, že hotel má vlastní restauraci, proto není nutné hledat, kde bychom si dali večeři. Velice bych vyzdvihla snídani, nejdříve jsme si vybírali z cca 5 jídel (míchaná vajíčka, párky, palačinky..), dále jsem měli na výběr káfu či čaj a k tomu jsme ještě dostali dostatek pečiva s máslíčky, marmeládou, medem a paštikou."

Markéta

"Velmi pěkný a vkusně zařízený hotel, s výbornou obsluhou a službami, opravdu příjemné překvapení v tak klidném místě. Vřele doporučujeme...jako výchozí základna pro výlety do okolí."

František Musil

Kontakt

Restaurace a hotel Olberg
Olomučany 58
679 03 Olomučany
HOTEL: +420 734 446 291
RESTAURACE: +420 734 440 088
olberg@olberg.cz
restaurace@olberg.cz

facebookyoutube

Hotel Olberg v Olomoučanech hodnocení