V srdci Moravského krasu

Užijte si krásu přírody v každém ročním období!

Více...

U nás myslíme na ostatní a dodržujeme zásady 3R.
Cítit se bezpečně je naší společnou zodpovědností.
Přejeme Vám pobyt plný radosti

Užijte si u nás skvělý relax

Přijďte k nám načerpat novou energii

Více...

Kouzelná příroda plná kaňonů, bizarních skalních a jeskynních útvarů, romantická zákoutí, zříceniny hradů, vyhlídky, vápencová území, propadání potoků a jejich následné vyvěrávání v Drahanské vrchovině, jen kousek od Brna – to vše znamená chráněné území v České republice. Toužíte je poznat více?

 

Poznání protkané zábavou

Venkovní značené turistické trasy s cílem seznámit turisty s přírodovědeckými nebo kulturními zajímavostmi v daném regionu jsou vynikající alternativou, vedoucí k poznávání naší krásné vlasti. Naučné stezky jsou určeny pro pěší, ale existují také naučné cyklostezky, stezky vodácké či běžkařské. Brněnsko a Moravský kras je jimi propleten natolik, že stihnout projít všemi v krátkém časovém horizontu je zhola nemožné. Ale vyberte si z těch nejznámějších, rozhodně nebudete zklamáni.

  • Naučná stezka Macocha začíná u Skalního Mlýna a vede po silnici ke Kateřinské jeskyni, je na ní 16 zastávek s geologickými a botanickými informacemi. Celkem měří 6 km.
  • Naučná stezka Jedovnické rybníky – Rudické propadání je dlouhá 7 km, se 13 informačními tabulemi po cestě. Vede kolem rybníků podél slepého ramene Jedovnického potoka směrem do krasové krajiny.
  • Naučná stezka Říčky vede údolím potoka Říčky kolem Ochozské jeskyně, směrem k jeskyni Pekárna. Délka stezky je 3,5 km a informuje 10 tabulemi o okolní přírodě, geologických a archeologických zajímavostech.
  • Naučná stezka Sloupsko-šošůvské jeskyně vede od správní budovy jeskyní ke skále Hřebenáč, dále kolem Propástky k jeskyni Kůlna (velká tunelovitá jeskyně s četnými archeologickými nálezy). Na 1 km dlouhé trase jsou 4 aktuální informační tabule.
  • Naučná stezka Járy Cimrmana začíná u obce Lomnice u Tišnova, měří 7 km, je osazena 6 informačními cedulemi na 6 zastávkách. Končí v obci Osiky.
  • Naučná stezka Tabulový průvodce Kamenný vrch informuje o flóře a fauně v okolí Kamenného vrchu. Na trase dlouhé 800 m je 8 zajímavých zastávek s informacemi, které jsou také uvedeny Brailovým písmem.

Z dalších oblíbených nelze nejmenovat Naučnou stezku Jelení žlíbek, Naučnou stezku Lelekovice, Naučnou stezku Hanýsek, Naučnou stezku Památky židovského města v Boskovicích.

"Úroveň pokojů je vynikající a velmi příjemné prostředí. Vše pro práci a odpočinek od wifi po postel na úrovni. Poměr ceny/výkon je ve srovnání s jinými ubytovacími zařízeními nadstandardní a vřele doporučuji stejně tak jako se při služebních cestách do této lokality velmi rád vrátím."

Miroslav Cába

"Pobyt se nám velice líbil. Vybavení bylo moderní a personál příjemný. Velice praktické bylo, že hotel má vlastní restauraci, proto není nutné hledat, kde bychom si dali večeři. Velice bych vyzdvihla snídani, nejdříve jsme si vybírali z cca 5 jídel (míchaná vajíčka, párky, palačinky..), dále jsem měli na výběr káfu či čaj a k tomu jsme ještě dostali dostatek pečiva s máslíčky, marmeládou, medem a paštikou."

Markéta

"Velmi pěkný a vkusně zařízený hotel, s výbornou obsluhou a službami, opravdu příjemné překvapení v tak klidném místě. Vřele doporučujeme...jako výchozí základna pro výlety do okolí."

František Musil

Kontakt

Restaurace a hotel Olberg
Olomučany 58
679 03 Olomučany
HOTEL: +420 734 446 291
RESTAURACE: +420 734 440 088
olberg@olberg.cz
restaurace@olberg.cz

facebookyoutube

Hotel Olberg v Olomoučanech hodnocení