V srdci Moravského krasu

Užijte si krásu přírody v každém ročním období!

Více...

U nás myslíme na ostatní a dodržujeme zásady 3R.
Cítit se bezpečně je naší společnou zodpovědností.
Přejeme Vám pobyt plný radosti

Užijte si u nás skvělý relax

Přijďte k nám načerpat novou energii

Více...

Patříte k milovníkům jeskynních procházek, poznávání podzemních unikátů a zajímavostí, baví vás speleologie, krasové a pseudokrasové oblasti a jevy? Pak zavítejte do nejkrásnější a nejvýznamnější oblasti ve střední Evropě, do Moravského krasu. Více než 1100 jeskynních podzemních útvarů svědčí o unikátnosti tohoto teritoria a každý návštěvník si tu přijde na své.

Chráněná oblast

Nejvyhledávanějšími a nejnavštěvovanějšími jsou bezesporu Punkevní jeskyně, které jsou součástí krasového kaňonu s názvem Pustý žleb. Dostat se až na dno propasti Macocha, plavit se podzemní říčkou Punkvou, vystoupat lanovou dráhou na můstky je skutečným zážitkem. Turisté si prohlédnou Přední dóm, který hlídá Strážce (největší stalaktit), Střední dóm, Zadní dóm, Pohádkový dóm, plaví se přes První, Druhé a Třetí jezero Vodními dómy až k Brčkové chodbě, ozdobené výrůstky všemožných tvarů a útvarů.

Další přístupné jeskynní systémy

Kateřinská jeskyně je spletí asi 500 metrů dlouhých chodeb v Suchém žlebu, s největší podzemní prostorou, Hlavním dómem. Nalezneme zde až 4 metrové hůlkové stalagmity (např. Čarodějnice, opírající se o hůl).

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou dvoupatrovým podzemním systémem, z nichž zpřístupněno je horní patro. Před jeskyněmi trůní 19 m vysoký skalní sloup, který dal jméno blízké vesnici Sloup. Pokračováním těchto útvarů je známá jeskyně Kůlna. Zajímavostí je, že zdejší podzemní chodby jsou hojně využívány ke speleoterapeutickým účelům.

Balcarka je jeskyně, nacházející se blízko obce Ostrov u Macochy. Dvě výškové úrovně chodeb propojují dómy a komíny, Velký dóm je druhým největším jeskynním prostorem krasu. Chodby jsou unikátní bohatou krápníkovou a sintrovou výzdobou.

Jeskyně Výpustek dříve sloužila k vojenským účelům, od roku 2007 je však zpřístupněna veřejnosti. Interaktivní expozice Jeskyně a lidé je zajímavou součástí prohlídky podzemních chodeb.

Mezi další, běžně nepřístupné či pouze příležitostně otevřené jeskyně patří Amatérská jeskyně a Císařská jeskyně (bývají využívány pro speleoterapii), Ochozské jeskyně. Neméně zajímavými útvary jsou také krasová propadání, z nichž nejznámější je Rudické propadání, Hostěnické propadání a Nová Rasovna. 

"Úroveň pokojů je vynikající a velmi příjemné prostředí. Vše pro práci a odpočinek od wifi po postel na úrovni. Poměr ceny/výkon je ve srovnání s jinými ubytovacími zařízeními nadstandardní a vřele doporučuji stejně tak jako se při služebních cestách do této lokality velmi rád vrátím."

Miroslav Cába

"Pobyt se nám velice líbil. Vybavení bylo moderní a personál příjemný. Velice praktické bylo, že hotel má vlastní restauraci, proto není nutné hledat, kde bychom si dali večeři. Velice bych vyzdvihla snídani, nejdříve jsme si vybírali z cca 5 jídel (míchaná vajíčka, párky, palačinky..), dále jsem měli na výběr káfu či čaj a k tomu jsme ještě dostali dostatek pečiva s máslíčky, marmeládou, medem a paštikou."

Markéta

"Velmi pěkný a vkusně zařízený hotel, s výbornou obsluhou a službami, opravdu příjemné překvapení v tak klidném místě. Vřele doporučujeme...jako výchozí základna pro výlety do okolí."

František Musil

Kontakt

Restaurace a hotel Olberg
Olomučany 58
679 03 Olomučany
HOTEL: +420 734 446 291
RESTAURACE: +420 734 440 088
olberg@olberg.cz
restaurace@olberg.cz

facebookyoutube

Hotel Olberg v Olomoučanech hodnocení