V srdci Moravského krasu

Užijte si krásu přírody v každém ročním období!

Více...

Svatba na Olbergu

Prožijte Váš svatební den a nezapomenutelnou svatbu na hotelu Olberg

Více...

Expozice Domu přírody vypráví příběh krajiny Moravského krasu od jejího vzniku až po současnost. Na mechanických modelech si tu vytvoříte horniny, ze kterých se skládá Moravský kras, ponoříte se do korálového moře a na animacích prozkoumáte vývoj krasových jevů a jeskyní. Přenesete se do krajiny, kde žili pravěcí lidé, složíte si kostru jeskynního medvěda a všemi smysly odhalíte životní strategie netopýrů. Poznáte také kytky i zvířata Moravského krasu. Namodelujete si, jak člověk ovlivňoval krajinu v průběhu století, nebo si pomocí zábavných animací naprojektujete krajinu budoucnosti podle vašich představ. Na závěr můžete sejít do 3D kina, usednout a už se jenom dívat - na unikátní 3D film Říše zkamenělého času, pohádku nebo dokument o Moravském krasu.

Součástí areálu je i vodní model krasu, geopark a volně přístupná dětská herna, kde si malí jeskyňáři mohou prolézt jeskyni nebo si vytvořit vlastní krápníkovou výzdobu. Najdete tu také obchůdek s regionálními produkty.

Více informací se dozvíte na www.dumprirody.cz/moravsky-kras/

"Úroveň pokojů je vynikající a velmi příjemné prostředí. Vše pro práci a odpočinek od wifi po postel na úrovni. Poměr ceny/výkon je ve srovnání s jinými ubytovacími zařízeními nadstandardní a vřele doporučuji stejně tak jako se při služebních cestách do této lokality velmi rád vrátím."

Miroslav Cába

"Pobyt se nám velice líbil. Vybavení bylo moderní a personál příjemný. Velice praktické bylo, že hotel má vlastní restauraci, proto není nutné hledat, kde bychom si dali večeři. Velice bych vyzdvihla snídani, nejdříve jsme si vybírali z cca 5 jídel (míchaná vajíčka, párky, palačinky..), dále jsem měli na výběr káfu či čaj a k tomu jsme ještě dostali dostatek pečiva s máslíčky, marmeládou, medem a paštikou."

Markéta

"Velmi pěkný a vkusně zařízený hotel, s výbornou obsluhou a službami, opravdu příjemné překvapení v tak klidném místě. Vřele doporučujeme...jako výchozí základna pro výlety do okolí."

František Musil

Kontakt

Restaurace a hotel Olberg
Olomučany 58
679 03 Olomučany
HOTEL: +420 734 446 291
RESTAURACE: +420 734 440 088
olberg@olberg.cz
restaurace@olberg.cz

facebookyoutube

Hotel Olberg v Olomoučanech hodnocení