V srdci Moravského krasu

Užijte si krásu přírody v každém ročním období!

Více...

Svatba na Olbergu

Prožijte Váš svatební den a nezapomenutelnou svatbu na hotelu Olberg

Více...

Relaxační a welnes pobyty ve vybraných regionech jistě dodají všem, kteří volají po odpočinku a načerpání sil, to potřebné. Ale spousta rekreantů nehodlá jen nečinně přihlížet, pozorovat či bezcílně se toulat krajem. Kdo rozumně prokládá oddech s poznávacími pobyty a exkurzemi, bude zase o něco chytřejší. Poznávejme tedy svůj, ale i jiný kraj. Všude je co k vidění…

Druhá největší muzejní instituce

Moravské zemské muzeum v Brně uchovává více jak 6 miliónů předmětů a položek ve svých sbírkách. Patří pod ně budovy jako Dietrichsteinský palác na Zelném trhu, Palác šlechtičen, Muzeum Anthropos, Biskupský dvůr, Památník Leoše Janáčka a další. Do činnosti MZM spadá věda, výzkum, výstavy, akce, programy pro školy, soutěže a další. K návštěvě lákají také další muzea – Muzeum uměleckoprůmyslové a Technické muzeum Brno.

Moravské kartografické muzeum

V interiéru zámku ve Velkých Opatovicích se nachází unikátní kartografické muzeum s největšími expozicemi map a zeměměřičství u nás, které jsou zaměřeny na historický vývoj zobrazování zemského povrchu. K vidění je zde např. prehistorická Pavlovská mapa na mamutím klu.

Stálé expozice

V některých městských muzeích se nacházejí stálé expozice, které slouží k informovanosti obyvatelstva. Muzeum v Blansku nabízí stálou expozici umělecké litiny, hutí, Muzeum Boskovicka (aneb Krajinou sedmizubého hřebene) je typické expozicí Vývoj Boskovic a okolí od pravěku až do 50. let 20. století. Dům s doškovou střechou v Senetářově je Muzeem tradičního bydlení a Muzeem perleťářství, další došková chaloupka se nachází také v blízkém Ruprechtově, jejíž návštěvu lze spojit s prohlídkou větrného mlýna. Výčet zajímavých míst ještě zdaleka není konečný, záleží totiž především na zájmu a preferencích každého návštěvníka. Z široké muzejní nabídky si každý sobě vybere oblast, blízkou svému zájmu a koníčkům.

"Úroveň pokojů je vynikající a velmi příjemné prostředí. Vše pro práci a odpočinek od wifi po postel na úrovni. Poměr ceny/výkon je ve srovnání s jinými ubytovacími zařízeními nadstandardní a vřele doporučuji stejně tak jako se při služebních cestách do této lokality velmi rád vrátím."

Miroslav Cába

"Pobyt se nám velice líbil. Vybavení bylo moderní a personál příjemný. Velice praktické bylo, že hotel má vlastní restauraci, proto není nutné hledat, kde bychom si dali večeři. Velice bych vyzdvihla snídani, nejdříve jsme si vybírali z cca 5 jídel (míchaná vajíčka, párky, palačinky..), dále jsem měli na výběr káfu či čaj a k tomu jsme ještě dostali dostatek pečiva s máslíčky, marmeládou, medem a paštikou."

Markéta

"Velmi pěkný a vkusně zařízený hotel, s výbornou obsluhou a službami, opravdu příjemné překvapení v tak klidném místě. Vřele doporučujeme...jako výchozí základna pro výlety do okolí."

František Musil

Kontakt

Restaurace a hotel Olberg
Olomučany 58
679 03 Olomučany
HOTEL: +420 734 446 291
RESTAURACE: +420 734 440 088
olberg@olberg.cz
restaurace@olberg.cz

facebookyoutube

Hotel Olberg v Olomoučanech hodnocení